23.02.2006r.

Morgunblaðið

Halldór Ásgrímsson spotkał się z Tonym Blairem

Premier Halldór Ásgrímsson oraz brytyjski premier Tony Blair spotkali się Londynie na Downing Street 10. Jednym z głównych tematów rozmów była ewentualność integracji Islandii z Unią Europejską. Ponadto Halldór streścił brytyjskiemu premierowi przebieg rozmów na temat systemu obrony prowadzonych pomiędzy Islandią a USA. Szefowie rządów rozmawiali także o sytuacji w Iraku i Afganistanie.

Halldór Ásgrímsson nie przez wszystkich był jednak w Londynie mile witany. Międzynarodowy Fundusz na rzecz Zwierząt - IFAW - wykupił całostronicową reklamę w dzienniku The Times z protestem przeciwko zabijaniu przez Islandię wielorybów, rzekomo dla celów naukowych. IFAW wzywa w reklamie Tonego Blaira do poruszenia sprawy wielorybów podczas rozmów z islandzkim premierem. Na reklamie Halldór Ásgrímsson przedstawiony jest jako rzeźnik serwujący dużą porcję wielorybiego mięsa.

Wczoraj wieczorem Halldór oglądał mecz Chelsea Londyn kontra FC Barcelona. Przed meczem islandzki premier obstawiał wynik 3:1 dla Chelsea, w której gra islandzki zawodnik Eidur Smári Gudjohnsen. Gdyby premier postawił na ten wynik pieniądze, to by je stracił bo Chelsea przegrała z Barceloną 1:2.Skomentuj tę wiadomość na forum
Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved