Muzeum tylko dla CZŁONKÓW!

Na Islandii, a dokładnie w Reykjavíku mieści się bardzo wyjątkowe muzeum. Można je nazwać biologiczne lub nawet zoologiczne. Jednak nie znajdziemy tam żywych zwierząt, ani nawet martwych zwierząt - znajdziemy tam kawałki zwierząt, a dokładnie członki ssaków. Jest to zresztą jedyne na świecie muzeum penisów.

Muzeum to jest dziełem jednego tylko człowieka Sigurðura Hjartarsona. On będąc jeszcze nauczycielem rozpoczął swoje nietypowe hobby w 1974 r. od okazu wygarbowanego penisa byka. Ponieważ mieszkał niedaleko stacji wielorybniczej, gdy miescowi ludzie dowiedzieli się o jego hobby, zaczęli przynosić mu różne okazy. Okazje do zdobycia wielorybiego okazu nie brakuje mimo zakazu ich połowów, gdyż często zdarza się, że wieloryby same wypadają na plaże, gdy tracą orientację.

Sigurður zbierał swoje okazy przez lata i jego kolekcja stała się wręcz imponująca. W roku 1997 otworzył w stolicy swoje muzeum, gdzie udostępnił swe zbiory zwiedzającym. Wbrew wszelkim oczekiwaniom muzeum zaczęło przyciągać całe tłumy turystów, których liczba urosła do pół miliona rocznie. Muzeum (Reðasafn) mieści się w centrum Reykjavíku na ul. Laugavegur 24.

Muzeum głównie zbiera okazy fauny islandzkiej, ale jest też dział poświęcony egzotycznym zwierzętom. Wśród zbiorów można również odnaleźć ciekawą kategorię: "nie z tego świata", gdzie można odnaleźć okazy należące do elfów i syren (męskiego rodzaju). Nie dajcie się jednak zwieźć pozorom, iż słoik zwiera jedynie płyn konserwujący. Elfy są w końcu niewidzialne!

Panu Sigurðurowi brakuje jednak najważniejszego okazu... Zastanawiacie się pewnie jakiego? Tak, chodzi tu o organ najważniejszego gatunku wśród ssaków czyli człowieka. Ale nie martwcie się, już trzech ochotników (nie bójcie się, nie będzie kastrowania) zapisało w testamencie swoje "klejnoty" dla Muzeum.

Innym brakiem w Muzeum jest penis przyjezdnego mieszkańca Islandii - niedźwiedzia polarnego, który czasem potrafi na górze lodowej przypłynąć na Islandię.

Jedną z ciekawostek jest fallus wieloryba który mierzy 170 cm(!) i waży ok. 70 kg. Okazy są przechowywane albo w słojach z formaliną albo są garbowane i przedstawiane w formie zmumifikowanej.

Muzeum Fallologiczne w Reykjavíku jest czynne w godz. 14:00 - 17:00 od wtorku do soboty (maj - sierpień). Po sezonie: tylko we wtorki, piątki i soboty w tych samych godzinach.



Wiecej ciekawostek

Skomentuj te wiadomość na forum




Copyright © 2003-2006 ICELAND.PL
Wszelkie prawa zastrzezone - All rights reserved