Regulamin forum iceland.pl

§ I. ZASADY OGÓLNE:

1. Forum powstało z myślą o miłośnikach Islandii, skupionych wokół portalu ICELAND.PL

2. Każdorazowe czynne skorzystanie z forum (np. napisanie posta) automatycznie oznacza akceptację postanowień niniejszego regulaminu.

3. Każdy użytkownik odpowiada za treści napisanych przez siebie wiadomości.

4. Na forum należy okazywać poszanowanie dla cudzych poglądów, z zastrzeżeniem poglądów niezgodnych z prawem (zwłaszcza z prawem moralnym).

5. Administratorzy zastrzegają sobie prawo do zmiany regulaminu - zmiany mają skutek natychmiastowy.

6. Administratorzy nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za treści umieszczane w postach przez innych użytkowników oraz za wszelkie możliwe szkody wywołane przez użytkowników.

7. Nick, podawany podczas rejestracji nie może być wulgarny ani obraźliwy, nie może to też być adres strony. Użytkownicy z takim nickiem będą usuwani. Nick nie może być dłuższy niż niż 18 znaków.

8. Nie wolno we własnym profilu zamieszać linku do jakiejkolwiek strony www, chyba, że jest się autorem co najmniej 20 postów na Forum, nie otrzymało się żadnego oficjalnego ostrzeżenia o łamaniu regulaminu i w dodatku link kieruje do własnej niekomercyjnej strony. Zamieszczenie linku do strony www przez świeżo zarejestrowanych użytkowników może spowodować ich automatyczne usunięcie. Zamieszczanie we własnym profilu adresu strony komercyjnej lub zawierającej sporo reklam lub linków reklamowych, będzie traktowane jak spamowanie i spowoduje natychmiastowe zbanowanie konta.

9. Posty, wątki, dyskusja, konta użytkownika i każda inna dowolna forma treści wpisana dobrowolnie na tym Forum, stanowi własność Forum i tylko administracja Forum może zadecydować o jej usunięciu lub zmianie. Jeżeli użytkownicy Forum nie chcą by ich twórczość stała się cudzą własnością, nie powinni korzystać z Forum. Raz wpisane i opublikowane posty stają się integralną częścią Forum i przez to ich autor traci kontrolę nad ich losem. Admin może jednak przychylić się do umotywowanej prośby użytkownika, by skasować lub zmienić konkretny post. Oczywiście, niemajątkowe prawa autorskie do własnych wypowiedzi zawsze pozostają przy ich autorze.

10. Przy pisaniu postów pamiętaj, że inni Czytelnicy nie znają Ciebie oraz nie wiedzą co masz na myśli, dlatego bardzo się staraj by twój post nie mógł zostać odczytany jako spam, prowokacja do kłótni lub próba obrażenia kogokolwiek. Przeczytaj uważnie post zanim go wyślesz, nie tylko by sprawdzić błędy ortograficzne, ale również by przetestować, czy język, którego użyłeś, nie jest przypadkiem zbyt "ostry" i czy w zależności od nastawienia Czytelnika, nie można doszukać się w twoim poście treści, których zawrzeć nie chciałeś. Szczególnie powinieneś zadbać o przejrzystość postów zawierających elementy humoru - czasem żart może być odczytany na poważnie lub jako kpina (a więc prowokacja do kłótni). Ponieważ jako autor jesteś odpowiedzialny za swoje posty, więc nie miej pretensji do kogokolwiek, gdy zostaniesz ukarany (usunięciem posta lub zbanowaniem) za wypowiedź, przy której nie miałeś złych intencji. Jeżeli coś może być niejasne lub dwuznaczne, poświęć trochę czasu na dokładne wyjaśnienie.

11. Zabronione jest tworzenie nowych wątków jeśli istnieje już wątek o tej samej lub chociażby podobnej tematyce. W razie wątpliwości należy skonsultować się najpierw z adminem odpowiedzialnym za porządek. Nowe pytania oraz kontynuacje dyskusji należy zawsze umieszczać w istniejącym wcześniej wątku, który nie narusza tego regulaminu.

12. Prosimy o nie umieszczanie w swoim profilu, stopce, podpisie a także w postach, zbyt dużych obiektów zewnętrznych (obrazki, linki itp.) lub niepotrzebnych treści, a w szczególności banerów reklamowo-informacyjnych. Szczególnie prosimy o nie zamieszczenie grafik (obrazków), które zbyt długo się ładują i których rozmiar prowadzi do zniekształcenia wyglądu Forum. Optymalna szerokość obrazka to 700 pikseli.
Prosimy o nie umieszczanie w podpisie zbyt długich zdań oraz banerów. Podpis powinien być krótki i zwarty, i zgodnie ze swoją funkcją powinien opisywać krótko autora postu. Zbyt duże podpisy i banery przeszkadzają innym Forumowiczom w korzystaniu z Forum, dlatego admin lub moderator mogą czasem usunąć taki podpis, który uważać będą za zbędny lub przeszkadzający. Tylko w wyjątkowych sytuacjach admin może zezwolić na umieszczanie w/w obiektów.

13. Zasady zamieszczania ogłoszeń w sekcji OGŁOSZENIA DROBNE są wyszczególnione tu: Zasady dla sekcji OGŁOSZENIA

14. Administracja Forum informuje, że infrastruktura informatyczna Forum jest otwarta jedynie dla osób, które podporządkowują się zaleceniom niniejszego Regulaminu i nie zostały wcześniej zbanowane. Każda osoba, której konto zostało zablokowane (zbanowane) z powodu złamania Regulaminu, nie otrzymuje zezwolenia na korzystanie z infrstruktury informatycznej Forum; korzystanie pzez takie osoby z zasobów serwera, a szczególnie ponowna rejestracja oraz wpisywanie nowych postów, odbywa się wbrew woli zarządcy serwera, a tym samym stanowi naruszenie prawa (cyberprzestępstwo) - jest to po prostu włamanie się na nasz serwer.


ABY NAPISAĆ DO ADMINA SKORZYSTAJ Z TEGO LINKU:
http://forum.iceland.pl/privmsg.php?mode=post&u=6700


§ II. ZABRANIA SIĘ:

1. Obrażania użytkowników (np. poprzez bezpośrednie inwektywy).

2. Używania w dyskusji wyrazów uznawanych powszechnie za wulgarne.

3. Umieszczania na forum treści (lub linków do takich treści) jaskrawie naruszających powszechne zasady dobrego smaku, uczucia religijne, normy społeczne, etyczne, obyczajowe oraz wzywają ce do nienawiści. Dotyczy to wszelkich treści wprowadzanych na forum - tekstowych i graficznych - umieszczanych przez użytkownika w wiadomościach, pseudonimie, podpisie, emblemacie, galerii, itd.

4. Nawoływania i prowokowania do kłótni na jakiejkolwiek płaszczyźnie.

5. Rejestracji i funkcjonowania na forum pod więcej niż jedną nazwą użytkownika.

6. Podszywania się pod innych użytkowników forum, w tym również poprzez przyjmowanie nicków brzmiących zbieżnie z już istniejącymi nickami innych użytkowników. Zabrania się również używania nicków złożonych m.in. ze znaków takich jak: ^ * % # @ ! ( ) ; , ? . " ' | \ / `~ oraz innych znaków nieliterowych oraz liter spoza alfabetu polskiego, angielskiego, islandzkiego (użycie takich znaków w nazwie może spowodować interwencję admina, który usunie takie znaki lub zastąpi je opisem słownym). W sprawach spornych należy się kontaktować z adminem.

7. Propagowania łamania prawa (choć możliwa jest dyskusja nad zasadnością danego prawa).

8. Wysyłania wiadomości typu spam.

9. Zabrania się zamieszczania ogłoszeń i reklam firmom oraz osobom prowadzącym działalność handlową, bądź pośredniczących w takim handlu, jak również zabrania się umieszczania jakichkolwiek materiałów promocyjno - reklamowych bez zgody administratorów forum.iceland.pl.

Chęć zamieszczenia materiału, tekstu, itp. reklamowego należy wcześniej zgłosić administratorom. Posty o charakterze reklamowym umieszczane bez zgody będą usuwane a użytkownik, który je zamieści dostanie ostrzeżenie lub zostanie zbanowany bez ostrzeżenia. Ponadto zabronione jest zamieszczanie ogłoszeń dotyczących np. ofert pracy, jeżeli autor takiego ogłoszenia jest potencjalnym pracodawcą bądź w jakikolwiek sposób pośredniczy w procesie rekrutacji.
Jeżeli użytkownik po otrzymaniu ostrzeżenia za zamieszczanie materiałów reklamowych bez zgody administratora, ponownie zamieści wiadomość o charakterze promocyjno - reklamowym, bądź będzie prowadził w jakikolwiek inny sposób taką działalność, do firmy, której usługi bądź produkty są reklamowane zostanie wysłana informacja o prowadzeniu przez użytkownika takiej działalności. W szczególnych przypadkach do firmy, której usługi bądź produkty są reklamowane bez uzyskania zgody administratora zostanie wysłana faktura za zamieszczenia materiału reklamowego za okres od momentu wysłania przez użytkownika wiadomości do momentu skasowania jej przez administratora forum.iceland.pl.

10. Użytkownikom nie wolno zamieszczać linków (ani reklamować w żaden inny sposób) w postach, podpisach, w profilu itp., stron internetowych konkurujących tematycznie bądź w jakikolwiek inny sposób z portalem ICELAND.PL, a także z firmami współpracującymi z ICELAND.PL. Jeżeli użytkownik chciałby zamieścić link do takiej strony, musi uzyskać najpierw zgodę administratorów.


§ III. ZASADY PISANIA WIADOMOŚCI:

1. Wiadomość należy umieścić w stosownym do jej treści dziale.

2. Należy unikać wypowiedzi pozbawionych podmiotu i orzeczenia lub zawierających jedynie emotikony.

3. W przypadku odpowiedzi należy unikać odchodzenia od tematu pierwotnej wiadomości.

4. W przypadku powoływania się na wypowiedź innego użytkownika, wymagane jest cytowanie tych fragmentów postu, do których bezpośrednio odnosi się twoja wypowiedź. Niedozwolone jest umieszczanie zbyt obszernych cytatów a w szczególności całych postów. Jako standard należy przyjąć cytowanie pojedynczych zdań.

5. Wiadomości należy pisać w języku polskim. Do fragmentów w języku obcym należy dołączyć tłumaczenie na język polski. Jedynym miejscem przeznaczonym do pisania w języku angielskim jest dział "Iceland".

6. Nie wolno zakładać nowych tematów, których tytuł nie informuje czego dany temat dotyczy. Dlatego zabrania się nadawania nowym tematom tytułów, typu: "Mam pytanie", "Prośba", "Ważne", "Proszę o odpowiedź", "Kto mi pomoże" etc. Administratorzy forum będą zmieniać tytuł, a w przypadkach szczególnych blokować lub kasować. Nowy temat musi zostać założony w odpowiednim dziale, a przed jego stworzeniem należy sprawdzić czy nie dyskutowano na dany temat wcześniej i czy taki wątek nie został już założony. Aby sobie ułatwić skorzystaj z wyszukiwarki na forum. Przejrzyj też dokładnie zawartość portalu ICELAND.PL. Wielce prawdopodobne, że autorzy portalu już zamieścili informacje na interesujący Cię temat.

7. Zanim wyślesz swoją wiadomość przeczytaj ją dokładnie: sprawdź, czy nie zawiera błędów, czy wnosi coś do dyskusji i czy jest na temat. (wiadomości rodzaju "Zgadzam się", "Do bani!", "Cool!", "Bla bla" - rzadko wnoszą coś do dyskusji) Nie wysyłaj wiadomości, jeśli stwierdzisz, że nie spełnia ona powyższych kryteriów. Istnieje wiele dodatkowych narzędzi (np. toolbar Google), które na żądanie sprawdzają ortografię pisanego postu.

8. Nie wolno na Forum zamieszczać postów zawierających krytyczne uwagi co do konkretnych przejawów działania adminów. Konstruktywne uwagi tego typu (dotyczące np. zablokowanych tematów, banowania użytkowników, usuwania postów itp.), można przesyłać wraz z argumentacją, bezpośrednio do admina, używając e-mail lub opcji "prywatna wiadomość" (PW). Na Forum można zamieszczać jedynie propozycje ogólne zmian organizacyjnych, które są warte do przedyskutowania przez innych Forumowiczów, a dodatkowo nie są atakiem na działalność adminów.
Użytkownik ma prawo do tylko jednego wniosku w danej sprawie - jeżeli admin rozpatrzy ten wniosek negatywnie, nie można przysyłać dalszych wiadomości i ponagleń, które będą traktowane jako spam. Dlatego też decydując się na przesłanie wniosku z reklamacją, należy szczegółowo i dokładnie przedstawić argumenty, które mogą skłonić admina do zmiany decyzji. Oczywiście, używanie wulgaryzmów, brak kultury wypowiedzi (w tym ortografia), brak zwięzłości wypowiedzi i odchodzenie od meritum sprawy, może spowodować brak ustosunkowania się admina do takiego wniosku.


§ IV. UPRAWNIENIA ADMINISTRATORÓW:

1. Administrator forum (nazywany "adminem") ma prawo do ingerencji w treść napisanego postu, jeżeli uzna, że treść narusza zasady regulaminu forum bądź narusza interesy portalu.

2. Admin dbając o przejrzystość forum, może usuwać, blokować bądź edytować posty i tematy zakładane przez użytkowników.

3. Admin w przypadku zauważenia łamania zasad regulaminu Forum, jak również ogólnie przyjętych norm społecznych oraz zasad "netykiety" może wysłać do użytkownika wiadomość prywatną albo korespondencję e-mailową z ostrzeżeniem.

4. Jeżeli użytkownik nie zastosuje się do zaleceń admina, ten ma prawo zbanować nick użytkownika, jego adres e-mail, jak również numer IP. W ten sposób użytkownik straci możliwość korzystania z forum. Zbanowanie za pierwszym razem następuje na okres jednego miesiąca. Potem użytkownik dopuszczany jest do korzystania z forum warunkowo (co może wiązać się z koniecznością wpłaty bezzwrotnej kaucji). W przypadku jakiegokolwiek ponownego naruszenia regulaminu użytkownik zostanie zbanowany na stałe. Jeżeli admin zauważy, że zbanowany użytkownik założył sobie nowe konto, np. z innego numeru IP, ma prawo przekazać dane użytkownika administratorom innych for dyskusyjnych (wraz z korespondencją wysyłaną za pośrednictwem forum, treścią wszystkich ostrzeżeń, powodu zbanowania itp.)

5. Decyzje co do wizerunku forum, treści jakie mają się na nim znajdować, a jakie nie, szaty graficznej, zmian w regulaminie itp. podejmuje admin.

6. Za publiczne kwestionowanie decyzji admina, bądź też za obrażanie admina, lub działanie na szkodę admina oraz forum, użytkownik zostanie zbanowany na stałe, bez wysyłania wcześniejszych ostrzeżeń.

7. Użytkownicy mogą wnioskować do admina, by ten wprowadził zmiany na forum, które w/g nich wprowadzą coś wartościowego dla Forum i jego użytkowników. Jednak ostateczną decyzję zawsze podejmuje admin, którego głos jest rozstrzygający. 8. Adminem w rozumieniu tego paragrafu jest również moderator, na działania i decyzje którego przysługuje użytkownikowi odwołanie do głównego admina Forum.


§ V. INFORMACJE PORZĄDKOWE I TECHNICZNE:

1a. Forum składa się z czterech otwartych dla wszystkich sekcji (sekcje te określa się też zamiennie: kategoria, część), a są to: "ISLANDIA DLA ISLANDOFILÓW", "PRACA I ŻYCIE NA ISLANDII", "OGŁOSZENIA DROBNE" oraz "INNE"; oprócz sekcji otwartych, na Forum mamy kilka sekcji zamkniętych, do których dostęp jest dozwolony tylko dla wąskich grup użytkowników (np. członków TPPI).
1b. Każda sekcja (część) Forum składa się z działów (np. w sekcji ISLANDIA są m.in. takie działy: Islandologia, Turystyka, Język, Newsy, Różne itd.)
1c. W każdym dziale znajdują się wątki (tematy), w których już znajdują się wypowiedzi (posty) pisane przez użytkowników (Forumowiczów) .
2. W tej chwili nie ma mozliwości edycji własnego (wcześniej napisanego) postu, co oznacza, że przed wysłaniem postu, należy dokładnie go sprawdzić pod względem logiki, ortografii, stylistyki i kultury. Możliwość edycji własnego postu została wyłączona ze względu na wandalizm polegający na usuwaniu treści z wcześniej napisanych własnych postów przez niektórych niedojrzałych Forumowiczów. Niektóre przeglądarki mają wbudowany mechanizm sprawdzania pisowni w polach tworzenia postu. W przeglądarce Internet Explorer można mieć taką opcję po zainstalowaniu narzędzia "Google Toolbar", które bezpłatnie można pobrać ze strony firmy Google.
3. Aby dodać własny wpis (post) do danego wątku (tematu), należy kliknąć w przycisk "NAPISZ POST" widoczny na dole listy wszystkich postów w danym temacie.
4. Ponieważ niniejszy regulamin zabrania niepotrzebnego tworzenia nowych wątków, więc należy oszczędnie używać przycisk "NOWY WĄTEK", którego użycie prowadzi do wygenerowania nowego tematu (wątku).
5. Przed stworzeniem nowego wątku należy KONIECZNIE upewnić się, że nie istnieje już wątek o podobnej lub tej samej tematyce. Aby odnaleźć interesujące tematy i posty należy zawsze korzystać z funkcji SZUKAJ (do której link znajduje się w górnym menu Forum). Dublowanie wątków jest powodem ich blokowania, kasowania oraz może być przyczyną zbanowania autora!!
6. UWAGA: niektóre sekcje (np. OGŁOSZENIA DROBNE) mają nieco inne zasady umieszczania postów; zasady te zawsze są ogłaszane w tejże sekcji na samym jej początku (np. Zasady dla sekcji OGŁOSZENIA).